Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Oczyszczanie Twarzy
Najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach kosmetycznych jest zabieg oczyszczania cery. Niezależnie od rodzaju cery każdy odczuwa co jakiś czas potrzebę oczyszczenia skóry a przede wszystkim usunięcia zaskórników. Zabieg oczyszczania cery rozpoczynany jest od dokładnego demakijażu twarzy .Jeśli cera tego wymaga wykonywany jest peeling. W zależności od rodzaju i stanu cery może to być peeling ziarnisty lub enzymatyczny .Po peelingu nakładamy na twarz maseczkę (lub krem) o działaniu rozmiękczającym naskórek. Działanie tego preparatu zwiększa zastosowanie urządzenia wytwarzającego parę tzw. vapozonu. Strumień pary kierowany jest na twarz. Taki zabieg oprócz tego, że wzmacnia działanie maseczki daje także efekt rozszerzenia porów skóry. Jeśli cera jest tłusta, z wypryskami to można zastosować ozonowanie pod koniec vaporyzacji. Ozon ma bakteriobójcze działanie na skórę. Cały zabieg z zastosowaniem vapozonu trwa ok. 15- 20 min. . Po szybkim zmyciu maseczki przystępujemy do manualnego oczyszczania cery.
Oczyszczanie z zaskórników polega na usuwaniu zalegającej treści po przez ucisk palcami. Czasami do usuwania zaskórników używamy jest przyrząd zwany łyżeczką Unny. Taki rodzaj pałeczki zakończony łyżeczką z dziurką lub pętelką - ułatwia usunięcie zaskórników z miejsc trudniej dostępnych (zazwyczaj wokół nosa).
Po usunięciu zaskórników i ewentualnych prosaków następuje punktowe zdezynfekowanie krostek czy nakłutych igiełką miejsc.
Na tym etapie dla wzmocnienia efektu oczyszczania, można wykonać peeling kawitacyjny. Kolejnym etapem jest d`arsonwalizacja. Zabieg wykonywany jest urządzeniem, które wytwarza prąd wielkiej częstotliwości. Pod wpływem tego prądu w tkance wytwarzana jest minimalna ilość ciepła. Działanie tego aparatu ma na celu uspokojenie skóry po zabiegu, jest to także rodzaj masażu, a także świetna dezynfekcja skóry za pomocą ozonu. W trakcie zabiegu odczuwa się mrowienie, lekkie szczypanie, iskrzenie oraz zapach ozonu.
Następnym etapem zabiegu oczyszczania cery jest nałożenie odpowiednio dobranej maseczki łagodzącej . Oczyszczanie cery powinno być wykonywane w miarę regularnie. Lepiej nie dopuszczać do mocnego zanieczyszczenia zaskórnikami - skóra ma wtedy nieładny koloryt, a zaskórniki nie sprawiają estetycznego wrażenia. Częstotliwość zabiegów ustali kosmetyczka w zależności od rodzaju cery i indywidualnych potrzeb.