Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Liposukcja Ultradzwiękowa

Liposukcja ultradzwiękowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, redukującym złogi tłuszczowe, oraz cellulit. Podczas zabiegu na komórki tłuszczowe działa ultradŸwiękowa kawitacja, która rozrywa komórki tłuszczowe i przekształca je w emulsję.
Zabieg składa się z dwóch etapów:
1. Oddziaływanie na cellulit, usuwanie tkanki tłuszczowej. UltradŸwięki oddziaływują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodują ich uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć.
2. Rozbijanie tkanki tłuszczowej, drenaż limfatyczny, wzmocnienie elastyczności skóry. Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach, co za tym idzie szybszy metabolizm. Uwolniony tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała, przez gruczoły potowe, układ limfatyczny i naczyniowy. Docierają do wątroby skąd są wydalane, identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia.

Zalecenia po zabiegowe: Po zabiegu liposukcji ultradŸwiękowej oraz w trakcie wykonywania serii zabiegów zaleca się spożywanie pokarmów nisko tłuszczowych oraz wypijanie minimum 2,5 litrów wody dziennie. Zastosowanie się do zaleceń dietetycznych ułatwi wydalenie tłuszczu z organizmu i zmniejszy obciążenie wątroby. Efekty zabiegu zwiększy również wzmożenie aktywności fizycznej, w dniu zabiegu, w celu przepchnięcia limfy do wątroby. Należy w dniu zabiegu, i w 5 dni po zabiegu zażywać leki osłonowe na wątrobę.

UltradŸwięki o odpowiednio dobranej częstotliwości i mocy wywołują zjawisko kawitacji w tkankach, powodując uszkodzenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i wydostanie się zgromadzonego w nich tłuszczu. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze i ich pochodne są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby gdzie są traktowane identycznie jak tłuszcz pochodzący z pożywienia. W ten sposób możemy usuwać nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów np. talii, bioder, ramion czy też okolic kolan.
NAJCZEśCIEJ ZADAWANE PYTANIA:
Co to jest kawitacja ultradŸwiękowa?
Jest to stosunkowo nowa technika nie chirurgiczna, która pozwala zmniejszyć tkankę tłuszczową, rozbijając ją na substancje łatwą do wydalenia Czy kawitacja ultradŸwiękowa jest bolesna? Nie, kawitacja jest bezbolesna. Mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienie , ale nie powodują one bólu . Ciepło wywołane przez sprzęt jest doskonale tolerowane.
Czy kawitacja ultradŸwiękowa jest bezpieczna?
Tak, jest ona całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna (bez użycia skalpela, nie pozostawia blizn) i pozwala na pełne życie społeczne zarówno przed jak i po zabiegu. W jakich obszarach leczenie jest bardziej skuteczne? Są to wszystkie te obszary na których zlokalizowany jest tłuszcz: uda, brzuch i pośladki , ramiona
Jakie są przeciwwskazania do zabiegów kawitacji ultradŸwiękowej ?
Nie ma specjalnych przeciwwskazań, chociaż osoby z chorobami serca i naczyń, noszącymi rozrusznik serca i kobiet w ciąży lub karmiące piersią powinny unikać zabiegów.
Czy efekty kawitacji ultradŸwiękowej zbliżone są do liposukcji?
Tak, ponieważ usuwa cellulit , i zmniejsza objętość tkanki tłuszczowej
Tkanka tłuszczowa jest substancją stałą, jak można ją wyeliminować przez układ moczowy?
Ponieważ kawitacja ultradŸwiękowa powoduje emulgowanie tłuszczu, przekształcając go w substancje łatwe do usunięcia za pomocą moczu i układu limfatycznego.
Jakie są zalecenia przed i po zabiegu?
Zaleca się dietę niskokaloryczną, i spożywanie co najmniej 2,5 litra wody przed i po sesji. Woda jest niezbędnym elementem do usunięcia tłuszczu z organizmu.
Ile czasu powinno upłynąć pomiędzy jedną sesję a kolejną?
Ciało eliminuje tkankę tłuszczową w ciągu co najmniej 72 godzin po zabiegu, więc zaleca się odstęp kilku dni między jednym zabiegiem a kolejnym
Ile sesji jest zazwyczaj potrzebne?
Od 3 do 10 sesji